top of page

Bağcılığa gönül vermiş değerli bilim insanları,

 

Sizleri, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Bağcılık Araştırma Enstitüsü tarafından, 03-07 Ekim 2022 tarihleri arasında Şehzadeler kenti Manisa’da düzenlenecek ”10. Türkiye Bağcılık ve Teknolojileri Sempozyumu” na davet etmekten onur duyarız.

 

Bilindiği gibi tarih boyunca birçok medeniyeti barındıran yurdumuz aynı zamanda asmanın anavatanı olup eski ve köklü bağcılık geçmişine sahiptir. Ülkemizin üzüm, şarap üretimiyle birlikte üzümden elde edilen geleneksel ürünler konusunda da binlerce yıllık deneyimi mevcuttur.

 

Sempozyum kapsamında üniversite, araştırma enstitüleri, yayım birimleri ve bağcılıkla uğraşan sektörler arasındaki mevcut işbirliğinin geliştirildiği, bilimsel çalışmaların, bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı, bağcılığın geleceğinin tartışıldığı, disiplinler arası işbirliklerinin güçlendiği, güncel sorunlara bilimsel ve teknolojik ilerlemeler ışığında çözümlerin üretildiği kazanımların sağlanmasını amaçlıyoruz.

 

Bu vesile ile binlerce dönümlük arazi varlığı ile bağ denizi olarak adlandırılan Manisa’da buluşabilmek ümidi ile sizlerin katılımınızı ve değerli katkılarınızı bekliyoruz.

 

Saygılarımızla

 

Sempozyum Onursal Başkanı

Dr. Nevzat BİRİŞİK

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü

OnBasvuru_kirmizi.jpg
uzum.png

ÖNEMLİ TARİHLER

Bildiri özeti son gönderim tarihi: 15 Ağustos 2022

Katılım ücreti son ödeme tarihi: 16 Eylül 2022

Bildiri tam metin son gönderim tarihi: 30 Eylül 2022

Bildiri özetleri özet kitapçığında (pdf olarak) basılacaktır.

Kabul edilen bildirilerin tam metinleri yazarların tercihine bağlı olarak “DergiPark” bünyesinde yer alan “BAHÇE” dergisinde özel sayı olarak Türkçe tam metin veya TAGEM Dergi Platformu’nda yer alan “VITICULTURE STUDIES” dergisinde İngilizce tam metin olarak yayınlanacaktır.

Not: Tüm katılımcıların ön başvuru yapmaları gerekmektedir.

bottom of page